Dance Cardio Challenge

1590 ден.

Патувај со мене низ времето и вежбај во ритамот на музиката. Опушти го телото и запомни: Во танцот, нема погрешни движења! Имај ДИСКО од ДОМА! Од модерна до ретро хип хоп музика, 90с, 80с, латино... Не се потребни шминка и високи потпетици, забавувај се, троши безброј калории и биди сведок како исчезнува целулитот!

Твојот тренер

Ана Стојанова
Тамара (кореографија)

ЗОШТО DANCE CARDIO?

Музика + Вежби = 🔥

Бидејќи е најзабавниот начин за трошење на калории, тонирање на телото и стекнување на кондиција.

ВРЕМЕТраење на ПРЕДИЗВИК

2 месеци

Предизвикот ќе трае 5 недели. Пристап до материјалите ќе имаш 8 недели (2 месеци).

ЦЕЛТА НА ОВОЈ ПРЕДИЗВИК

Активирање на телото и умот

Освен трошењето на калории танцувањето не прави посреќни, ја намалува анксиозноста и ја убива монотонијата на класичниот тренинг. Човек што танцува, не може да биде тажен!

Што добиваш во предизвикот?

5 X КРАТки и ефективни DANCE CARDIO ТРЕНИНЗИ

Штом добиеш пристап до предизвикот, веднаш ќе ги забележиш 5те главни DANCE CARDIO видеа. Направени се со 5 X различни стилови на музика (диско, хип хоп, 90s, 80s, латино). Специјалното во сево ова е што се погриживме да таргетирааат различни мускулни групи со секое видео;

5 X 100 еур парични награди за неделните денс предизвици

За разлика од претходните предизвици каде што имавме награда само на крајот на предизвикот, овојпат ќе имаме DANCE ПРЕДИЗВИК секоја недела. Ова значи 5 пати поголема мотивација и дека секоја недела можеш да освоиш 100 евра + други награди.

5 X LIVE видео сесии и танцување со мене и Тамара @tamcok

Ах...немам трпение да ја запознаеш Тамара. Тамара е “мозокот“ позади кореографиите и ја поканив да направиме дополнителни 5 “DANCE MASTERCLASS" сесии ВО ЖИВО. Секоја недела по една. Така што подготви се! :)

План на исхрана (микс од најдобрите рецепти на програмите и предизвиците)

Веќе знаеш колку е важна храната. Затоа, откако се приклучиш на овој предизвик ќе добиеш пристап до МЕНИ СО НАЈДОБРИТЕ рецепти од сите програми и предизвиците досега. “Слабееме најадени“ е фразата што ја измислија девојките што досега биле на моите програми. Сега ќе видиш зошто :)

ФБ група за подршка и најголема мотивација;

Ако се прашуваш зошто меѓу себе се викаме АРМИЈА, тогаш сигурно не си била дел од нашата ФБ група. Има некоја магија таму што не држи така мотивирани. Наше гнездо кое е 24/7 достапно за тебе и верувај нема да те оставиме така лесно да се откажеш или да прескокнеш DANCE сесија.

Прашања и одговори

Во продолжение можеш да ги погледнеш одговорите на најчесто поставуваните прашања. Кликни на прашањето за да го видиш одговорот.

1. ШТО е DANCE CARDIO CHALLENGE?

Dance Cardio Challenge или вежбање на музика. Пет различни видеа со пет различни стилови на музики, кореографии и перфектно смислени движења според стилот на музиката . Спој на кардио вежби прилагодени да одговараат на тактот на музиката. Нова или модерна верзија на класичниот Денс Аеробик.

2. ЗА КОГО Е?

За СИТЕ! Без разлика која е твојата моментална цел, слабеење или накачување мускулна маса, сите имаме кардио сесии во неделата. Па наместо возење велосипед, џогирање, скокање на јаже, планинарење и слично... Измисливме многу позабавен и побрз начин да те дигнеме од кревет, а добрата вест е што се трошат три пати повеќе калории од вообичаено за рекордно време.

3. ДАЛИ МОЖАМ ДА ОСЛАБАМ ОД ОВОЈ ПРЕДИЗВИК?

Со DANCE CHALLENG-от се трошат навистина мнооогу калории, а тоа значи и дека си на добар пат за намалување на килограми. Она што и овој пат треба да го знаеш е дека храната игра клучна улога за да ја постигнеш целта, па ако сакаш уште побрзи резултати идеалната формула за постигнување на одличен резултат е мнооогу играње плус добра храна!

4. ШТО АКО МОЈАТА ЦЕЛ Е НАКАЧУВАЊЕ МУСКУЛНА МАСА?

Јас припаѓам во оваа група, сум и ќе бидам дел од предизвикот, а еве како: Продолжувам со мојата програма за зголемување на мускулна маса, а наместо да вртам на статичен велосипед како досега, јас ќе играм! Не знам дали знаеш, но за мене идеалното женско тело е извајано од мнооогу танцување + вежби за зголемување на мускулна маса, нешто во стилот на Бијонсе и Џеј Ло :) 

Верувај ми, никој никогаш не зажалил од премногу танцување!

5. КАКВА Е ИСХРАНАТА ВО ПРЕДИЗВИКОТ И ЗА КОГО Е?

Фокусот и магијата во овој предизвик се видеата со играње и би било неубаво да е поинаку. Храната секогаш зазема добро прво место на моите програми и предизвици па затоа решив да биде дел и од овој. Микс од најдобрите рецепти на моите програми кои ги одбраа девојките. Предлог мени кое ќе ти даде насока и идеи како да се исхрануваш. Повторувам, не заборавај дека на овој предизвик танцувањето е во прв план и сакам да те подготвам добро да влезеш во одлична кондиција за ЛЕТНИОТ ПРЕДИЗВИК.

6. ШТО АКО ВЕЌЕ СУМ ДЕЛ НА НЕКОЈА ОД ТВОИТЕ ПРОГРАМИ?

Како што веќе спомнав, без разлика дали во моментов си на мојата или некоја друга програма, не е ништо погрешно ако паралелно си дел од предизвикот со играње. Биди сведок и види како се топи целулитот пред твои очи. Оној жар и црвенило на нозете после само едно видео од 10 минути. Вежбите во теретана се супер, но обемот на струкот најмногу се намалува овде. Јас сум заљубена во овој предизвик, ќе го обожаваш исто, а можеби и повеќе!

7. ДАЛИ ПРЕДИЗВИКОТ Е ЗА ПОЧЕТНИЦИ ВО ВЕЖБАЊЕТО?

Предизвикот е составен од пет различни видеа кои траат од 8 до 10 минути. Со секое следно видео се накачува и интензитетот на тренингот, но сепак сметам дека е прилагоден и за почетници. Без разлика дали си почетник или не мојот совет е слушај си го телото. Има денови кога сме со повеќе или помалку сила. Во делови од песните кога има рипање, направи ги истите движења само без скок се додека не се почувствуваш спремна да играш со ист интензитет како мене. Не заборавај дека секогаш можеш да стиснеш на пауза, да се одмориш, па да продолжиш. Чекорите се едноставни и може да ги следи секој. После неколку играња верувам дека ќе играш и без да ме гледаш. Уживањето започнува кога ќе ја научиш цела кореографија на памет!

8. КОЛКУ ВРЕМЕ ТРАЕ ПРЕДИЗВИКОТ?

Предизвикот ќе трае 5 недели. 

9. ДАЛИ МОЖАМ ДА ГО СЛЕДАМ ПРЕДИЗВИКОТ АКО ИМАМ ЗДРАВСТВЕН ПРОБЛЕМ?

Сѐ зависи за каков здравствен проблем станува збор, но како тренер не сум таа која треба да го има завршниот збор кога се работи за здравје и затоа моите клиенти ги советувам најпрво да се советуваат со лекар. Моите програми и предизвици се смислени за луѓе кои немаат здравствен проблем и се комплетно здрави, но тоа не значи и дека не се добри за останатите. Станува збор за интензивно кардио од 10 минути без одмор. Жените со срцеви заболувања, прекумерена тежина, проблем со коските и зглобовите, колената, Дискус хернија и слично потребно е да се советуваат со лекар затоа што во спротивност одговорноста од несакани повреди и случувања е целосно на нивна страна.

10. КОИ СЕ БЕНЕФИТИТЕ ОД ДЕНС КАРДИОТО?

И покрај тоа што со секое видео таргетираме различна мускулна група, при танцувањето се активира целото тело! Согоруваме масти, а не ни е досадно ни секунда. Мускулите се тонираат и телото добива убава, женствена форма. Танцувањето не прави попаметни и пофокусирани затоа што во исто време се трудиме да го фатиме ритамот, да ја изведеме правилно вежбата, а треба и да се сетиме кој е чекорот што следува без да излеземе од ритам. Дефинитивно не прави посреќни, ја намалува анксиозноста и ја убива монотонијата на класичниот тренинг. Човек што танцува, не може да биде тажен!

11.КОГА ЗАПОЧНУВА ПРИЈАВУВАЊЕТО?

Пријавувањето започнува на 5ти Април во 00:01ч.

12. КОЛКУ ВРЕМЕ ЌЕ имам пристап до материјалите?

Пристап до материјалите ќе имаш вкупно 2 месеци. (8 седмици)

11.КОЈА Е ЦЕНАТА ЗА ПРЕДИЗВИКОТ?

Цената по којашто ќе се продава овој предизвик е 1590 денари. За сите што ќе си резервираат место и уплатат ПРЕД 11ти Април, 2021 година, цената ќе биде 790 денари.

13. КАКО МОЖЕ ДА УПЛАТАМ?!

Уплатата се врши Онлајн со картичка со клик на едно од копчињата “купи сега“ на оваа страница. (копчињата ќе се појават на 5ти Април, 2021 во 00:01ч.)

Доколку некоја од вас нема или не може да плати од сопствената картичка, нема да биде проблем да уплати од друга. Може да се уплати од било кое место во светот.

Имаш прашање?

Пополни ја формата подолу и пиши ми :)